header alwil

Historie firmy

Společnost ALWIL Trade vznikla v roce 1991 jako ryze česká firma bez jakýchkoliv vazeb na zahraniční kapitál. Nosným programem firmy se od začátku stal prodej produktů v oblasti programového vybavení zabezpečujícího počítače typu IBM PC před neoprávněným přístupem a před počítačovými viry. V průběhu následujících let byla činnost rozšířena o nabídku z oblasti značkového hardware.

V roce 1994 začala obchodní spolupráce s firmou Compaq, která se stala jednou z nejdůležitějších aktivit naší společnosti. Tato spolupráce pokračuje i po spojení firmy Compaq se společností Hewlett Packard. ALWIL Trade je držitel nejvyšší autorizace v oblasti obchodu a servisu:

  • Hewlett Packard System Reseller
  • Hewlett Packard Service Partner
Získání statutu Systems Reseller je podmíněno získáním certifikátů od společností HP, Novell a Microsoft. Získání statutu Service Provider zaručuje vysokou odbornost technického personálu, který musí projít řadou náročných školení výše jmenovaných firem.

Společnost dále navázala spolupráci s firmami EIZO, TOSHIBA, IBM, SUN, Fujitsu Siemens, Transcend Information Inc.. Z tohoto seznamu vyplývá jednoznačná orientace na špičkové produkty v oblasti technických prostředků informačních technologií.

Naše společnost je dále dodavatelem programových produktů firem Microsoft, Novell, Corel, Symantec, CheckPoint, Netscape a dalších.

V roce 1992 jsme navázali úzkou spolupráci s firmou Aristia, která ve spolupráci s pracovníky naší společnosti realizuje rozsáhlé projekty počítačových sítí. V rámci této aktivity byla navázána úzká spolupráce s firmami Cisco a 3Com.

Důležitou oblastí obchodních aktivit jsou činnosti směřující k zabezpečení a ochraně dat před počítačovými viry - na trh dodáváme antivirový systém avast!. Pro zákazníky zajišťujeme 24 hodinovou technickou podporu. Zpracováváme bezpečnostní projekty a zajišťujeme implementaci řešení. Realizujeme komplexní antivirovou ochranu rozsáhlých sítí a to od úrovně FireWall, přes poštovní servery, NT servery až po lokální stanice.Na tuto oblast úzce navazuje zabezpečování počítačových sítí před infiltrací zvenku. Tato řešení připravujeme ve spolupráci s firmou Aristia.

Naše společnost je držitelem autorizace ASP - autorizované servisní středisko společnosti HP. Na základě tohoto statutu máme zajištěn přímý přístup do skladu náhradních dílů HP a zaručeny dodávky náhradních dílů do 24 hodin. Vlastní servisní zásahy provádíme s náhradními díly, které máme trvale v servisním skladu. To nám umožňuje zajišťovat servisní zásahy s nadstandardními podmínkami. Zajišťujeme záruční i pozáruční servis na celé portfolio produktů HP, kromě RISCových serverů.